Zaměření a plánování kuchyně

Kuchyň je často považována za srdce domova a pravdou je, že bývá dominantou celého interiéru. A díky vybavení je také jednou z finančně nejnáročnějších místností. Zapomeňte na unifikované kuchyně z katalogů. Kuchyň na míru vám umožní vytvořit skvělý prostor k vaření, který vám bude perfektně vyhovovat, a který bude nejen praktický, ale také designově přitažlivý. Kuchyň je místo, kde vaříme, jíme, setkáváme se s přáteli a rodinou. Proto by měla být nejen funkční, ale také reprezentativní. Při plánování kuchyně už jistě máte jisté představy o tom, jak by měla vypadat, jak rozdělíte jednotlivé zóny.

Vyberte typ kuchyně

Prostor, ve kterém bude kuchyň umístěna, je klíčovým ukazatelem pro její tvar. Nejčastější typy kuchyní nazýváme podle písmen abecedy: I, L, U či G. V posledních letech jsou velmi populární ostrůvky. Mezi nejoblíbenější tvary řadíme rohové kuchyně, které mohou být situovány u stěny i do prostoru. U atypicky řešených prostor je esteticky skvělým řešením pozvolný přechod do obývací části skříňkami v dekoru kuchyňské linky. Tak docílíme perfektně sladěného, designového a čistého prostoru celého interiéru.

Zásady a pravidla pro plánování kuchyně

Při plánování zvažujeme dostupný prostor. Kuchyň navrhujeme tak, aby nabízela dostatek prostoru pro pohodlný pohyb, aniž byste se cítili stísněně. Při plánování používáme princip „zlatého trojúhelníku“, spojující dřez, sporák a lednici. Jde o tři nejdůležitější body v kuchyni. A měly by být v blízkosti pro efektivnější vaření. Inspirujte se u našich realizovaných zakázek.

Rádi vám naceníme i již zpracovanou vizualizaci jiného dodavatele, zcela zdarma.

Základem každé kuchyně jsou celkem tři pracovní zóny. Ty dělíme na ukládání potravin, přípravu a mytí a vaření. Ze spotřebičů je to chladnička, mrazák, dřez a myčka. Nakonec je to varná deska a digestoř. U těchto zón je důležitá návaznost jednotlivých pracovišť, která napomáhá k pohodlnému, bezpečnému a praktickému využití kuchyně. S výběrem vhodných boxů, potravinových skříní, spotřebičů i vhodného typu osvětlení, vám rádi pomůžeme.

Servis pro zákazníky

Při plánování provedeme přesné zaměření prostoru a tužkou uděláme první nákresy, jak by kuchyň mohla vypadat. Do plánku zakreslíme skicu s vyhodnocením elektro a vodovodní přípravy a připravíme první technickou a vzhledovou vizualizaci.
Naši projektanti umí udělat kuchyň dokonalejší a praktičtější. Na základě společně připraveného řešení vám představí výhodné varianty, které se budou opírat o již vybraný typ dekoru a navrhnutého stylu kuchyně, včetně cenového poradenství, případné směřování projektu do cenové relace, kterou si představujete (změny materiálů a elektrospotřebičů). Konečné stanovení termínu je klíčové pro kompletní realizaci vaší kuchyně. Pokud se z nějakého důvodu pro naši nabídku nerozhodnete, je ZDARMA.

Další články